back icon
back icon
پوستر دوره پنگوئن امپراتور
۱۴۰۱/۶/۱۶

بیست و چهارمین دوره کالج پارت- پنگوئن امپراطور

در زندگی روزمره، با دستگاه‌های هوشمند زیادی سروکار داریم که همه‌شون برای ترجمه دستورات کاربر، از سیستم‌عامل مخصوص به خودشون استفاده می‌کنن.اما یه زمانی، استفاده از سیستم‌عامل، به این راحتی‌ها نبود و شرکت‌های نرم‌افزاری بزرگی مثل مایکروسافت، سعی می‌کردن نرم‌افزارهاشون رو به شکل بسته توسعه بدن و امکان استفاده رایگان برنامه‌نویس‌ها فراهم نبود.حتی سیستم‌عامل‌هایی مثل یونیکس هم که با هدف استفاده عموم توسعه داده می‌شدن، کم‌ و بیش زیر نظر شرکت‌های بزرگ بودن و محدودیت داشتن.

اما یک روز، پیامی از شهر هلسینکی فنلاند، آغازگر یک تغییر بزرگ شد:

«درود به هر کس که آن بیرون از مینیکس استفاده می‌کند. من هم‌اکنون روی سیستم‌‌عاملی رایگان برای رایانه‌های AT 386 کار می‌کنم. البته فقط برای سرگرمی و مانند پروژه گنو، بزرگ و حرفه‌ای نیست از ماه آوریل کار را آغاز کرده‌ام و هم‌اکنون این سیستم‌عامل آماده‌است و کار می‌کند و دوست دارم نظر دیگران را درمورد سیستم‌عاملم بدانم. چه آنان که مینیکس را دوست دارند و چه آنان که دوست ندارند. چرا که سیستم‌عامل من تا حدی شبیه به مینیکس است.»

این پیام لینوس تروالدز خالق لینوکس، برخلاف انتظار، با اقبال زیادی روبرو شد و از سال ۱۹۹۱ تا امروز، لینوکس به‌طور فعال در حال توسعه است و حالا اثرش رو همه‌جا می‌شه دید. دسکتاپ سیستم‌های شخصی، ابر رایانه‌های برتر دنیا، وب سرور اکثر وب‌سایت‌های روی اینترنت، گوشی‌های هوشمند، لوازم خانگی هوشمند و… نسخه‌ای از هسته این سیستم‌عامل رو دارن.

کار به جایی رسیده که حتی مایکروسافت هم رابطه دوستانه‌ش با لینوکس رو علنی کرده.

حالا ما پیامی داریم برای تازه‌واردان حوزه فناوری اطلاعات:

دوره «پنگوئن امپراطور» برای کسانی بود که میخواستن استفاده کاربردی از این سیستم‌عامل رو یاد بگیرن و در ادامه، به یک ادمین همه فن حریف لینوکس تبدیل بشن که میتونن سرویس‌های مختلفی رو در این سیستم‌عامل راه اندازی کنن.

دوره «پنگوئن امپراطور» مثل همه‌ی دوره‌های کالج پارت رایگانه؛ این دوره از ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ در ۲۱ جلسه از شنبه تا چهارشنبه با ۱۹ مهارت‌جو از ساعت ۱۴ الی ۱۷ برگزار شد. در انتها نیز از ۷ مهارت‌جوی برتر دوره دعوت به همکاری در گروه بزرگ نرم‌افزاری پارت کردیم.

گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-1
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-2
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-3
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-4
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-5
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-6
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-7
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-8
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-9
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-10
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-11
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-12
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-13
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-14
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-15
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-16
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-17
گالری دوره پنگوئن امپراطور 1-18